Sirli õpib Tallinna Kopli Ametikoolis kangakuduja erialalink opens on new page 1-aastasel õppel. Kangakuduja eriala lõpetanu omab teadmisi ja praktilisi oskusi kangakudumisest, sellele eelnevatest ettevalmistustöödest ning lõime rakendamisest telgedele. Lisaks värvusõpetuse ning kompositsiooni põhialustest ning telgedel kootud kangastest esemete õmblemisest. Põhiõpingutele lisaks saab praktilisi oskuseid nahatöö ning fotograafia põhialustest, tekstiilmaterjalide värvimisest ja vööde ning paelte valmistamisest.
Sirli vanaema oli kangakuduja ning see töö on teda kogu aeg paelunud. Sotsiaalmeedias Tallinna Kopli Ametikoolilink opens on new page reklaami nähes otsustaski ta eriala ka ise omandama hakata. Kangakudumist saab lisaks Tallinnale õppida ka näiteks Olustveres ja Haapsalus, kuid Tallinn osutus Sirli jaoks asukoha poolest kõige mugavamaks valikuks.
„Lapsena nägin, kuidas ema-vanaema kangast kudusid, kuid endal praktiline kogemus seni puudus. Minu jaoks on õppimisel oluline, et mul oleks kõrval inimene, kes näitaks ja juhendaks. Tallinna Kopli Ametikoolis on õpetajad suutnud väga hea õppekava kokku panna – näidatakse ette ka ettevalmistustööd, kanga kudumine ise ning järelviimistlus,“ selgitas Sirli, ning kinnitas, et õppekava vastab ta ootustele. „Õpetajad suudavad ka karu tantsima panna.“
Kangakudumise õpe toimub päevaõppes, igal nädalal kolmapäeval ja neljapäeval. Sirli jaoks oli õpingute alustamiseks väga oluline pere toetus, ning see on tal olemas ja võimaldab igal nädalal kaks päeva seitsme lapse kõrvalt koolis veeta. Sirli täiendab: „Õppetööd alustades oli mõni asi esialgu hirmutav – näiteks arvutiõppe eriala – kuid nüüdseks on selge, et õppejõud on väga toetavad ning abistavad ka keerulisemate teemadega. Tunnen, et mind on eksamiks väga hästi ette valmistatud ning karta pole midagi.“
Kangakudumise erialalink opens on new page lõpetajad saavad minna tööle valdkonna disaineri juurde või hakata iseseisvalt tegelema ettevõtlusega kangakudumise alal. Vastavalt huvidele ja olemasolevale haridustasemele saab soovi korral juurde õppima minna näiteks Eesti Kunstiakadeemiasse Moe-, tekstiili- ja aksessuaaridisaini erialale, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiasse Pärandtehnoloogia erialale, Kõrgemasse Kunstikooli Pallas Tekstiili erialale.
Sirli plaanib käsitöö tegemisega kindlasti edasi minna ning hakata tegema esemeid nii endale kui teistele soovijatele. Visioon on olemas, kliente jagub ja kurta pole millegi üle.