Pealinna ainus munitsipaalkutsekool – Tallinna Kopli ametikool – tähistab 20. septembril oma 20. aastapäeva rahvusvahelise kestliku arengu konverentsiga. Noblessneri valukojas peetaval konverentsil saab kuulata mõtlemapanevaid ettekandeid ning jälgida teemakohaseid debatte.
Konverents algab kell 10 hommikul Tallinna abilinnapea Andrei Kante tervitusega. „Kakskümmend aastat alates loomisest ei ole ühe kooli jaoks väga pikk aeg, kuid Kopli ametikool on selle ajaga teinud suuri samme, et saada tunnustatud ja hinnatud õppeasutuseks. Siin omandatud praktilised oskused ja teadmised aitavad üha uutel õpilastel kujuneda väärtuslikeks spetsialistideks,“ märkis Kante. „See, et juubelikonverentsil keskendutakse kestlikule arengule, näitab kooli vastutustunnet ja hoolimist, millises maailmas me elame homme. Soovin kooliperele ka edaspidiseks häid valikuid ja rohkelt õnnestumisi.“
Konverentsi avaettekande teeb LIXIL EMENA (Grohe) esindaja Paavo Sedrik teemal „Iga veepiisk loeb“. Seejärel räägitakse rohepöördest pangandussektoris (Mihkel Tamm, ESG Swedbank) ning sellest, kuidas lõimida Tallinn 2023 rohepöörde võimalused kompetentside kujundajaks (Krista Kampus, Tallinna Strateegiakeskus). Kell 11.30 stardib esimene debatt, kus Paavo Sedrik, Mihkel Tamm, Krista Kampus ja Karin Kruup (TalTech) arutlevad teemal „Millises maailmas tegutsevad tulevikutegijad?“.
Päeva teise poole ettekanded keskenduvad roheoskuste arendamisele kõrg- ja kutsehariduses ning selle mõju ettevõtete rohepöördele (Ena Drenkhan, Haridus- ja Teadusministeerium) ning jätkusuutlikule (kutse)haridusele (Kadi Kreis, Tartu Kunstikool). Kotka-Hamina omavalitsuste haridusliidu (EKAMI) direktor ja koolijuht Sami Tikkanen kõneleb koolikohustusliku ea muutmisest Soomes ja kogemustest, mida see on kaasa toonud kutseharidusele. „Põhimõtteliselt on kohustusliku ea pikenemine mõjunud Kotka-Hamina piirkonnale positiivselt. Eduteguriks on olnud ühine ettevalmistusprotsess, õpiabiga seotud teenuste planeerimine ning laienenud koostöö piirkonna omavalitsuste ja haridusasutuste vahel,“ tõdes Tikkanen.
Kell 14.20 algab teine debatt teemal „Millised tegevused ja ressursid on roheoskuste alase õppe läbiviimiseks ning kestliku arengu toetamiseks vajalikud?“, osalevad Sami Tikkanen, Kadi Kreis ja Triin Laasi-Õige (Haridus- ja Teadusministeerium).
Konverentsipäeva lõpusõnad ütleb Kopli ametikooli direktor Kaspar Kaugija. „Meie kooli tugevus seisneb meie kogukonnas – õpilastes, vilistlastes, õpetajates ja koostööpartnerites. Koos suudame saavutada suuri asju ning tahan tänada kõiki, kes on aidanud meil jõuda tänasesse päeva,“ ütles Kaugija. „Maailm aga muutub kiiresti ja me peame püsima kursis uute tehnoloogiate ja trendidega, et valmistada õpilasi ette tulevikuks. Meie 20. aastapäev on suurepärane võimalus mõelda tulevikule ja jätkata kooli arendamist.“
Peale konverentsi, kell 16 avatakse Kopli ametikoolis (Kopli 98) GROHE GIVE (Installer Vocational Training & Education) õppeklass.
„GROHE, olles maailma juhtiv sanitaartehnika ettevõte ja rahvusvahelise haardega kaubamärk, on täielikult pühendunud järgmise põlvkonna veevärgilukkseppade toetamisele,“ selgitas ettevõtte esindaja Paavo Sedrik. „GROHE eesmärk on teha koostööd kutsekoolidega kogu EMENA (Euroopa, Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika) piirkonnas, et aidata õpilasi GROHE brändi ja tootevaliku tundmaõppimisel. Seetõttu käivitab GROHE ka Tallinna Kopli Ametikoolis GIVE programmi, et pakkuda tulevastele paigaldajatele võimalust arendada oma praktilisi oskusi selleks spetsiaalselt sisustatud õppeklassis.“
Konverentsil osalemine on kutsetega.