Kandideeri 2-nädalasele praktikale Rootsi koolis Sätergläntan

Loomise kuupäev 18.11.2022

Erasmus+ projekt „Tallinna Kopli Ametikooli õpilaste õpiränne: uued teadmised ja oskused Skandinaavia traditsioonilisest käsitööst“

Käsitöö erialade õpilastel on perioodil 16.11 – 09.12.2022 võimalus kandideerida 2-nädalasele praktikale Rootsi koolis Sätergläntan(https://www.saterglantan.se/link opens on new page). Tegemist on väärika ajalooga kooliga, kus on traditsioonilist käsitööd õpetatud juba ligi 100 aastat. Kool on asub Stockholmist 250 km kaugusel looduskaunis Insjönis, Dalarnas.

Praktika toimub Sätergläntanis õpetavatel erialadel:

• Puukäsitöö
  • Tekstiilkäsitöö
  • Kangakudumine
  • Sepatöö

Õpiränded viiakse läbi 2023 aasta jooksul. Täpsed kuupäevad lepitakse kokku koostöös vastuvõtva kooliga vastavalt õpilaste arvule ja erialade õppeplaanile.

Programm katab osalejate elamiskulud (reisi-, majutus-, kindlustuskulud jms.) õpirände jooksul, kuid osalejal tuleb arvestada ka võimalike omapoolsete kulutustega, sh toitlustus.

Kandideerimiseks tuleb hiljemalt 9. detsembriks 2022 esitada:

Europassi CV (allalaetud fail) ja motivatsioonikiri saata aadressile info@tkak.eelink opens on new page

Kandidaatide hindamisel arvestatakse järgmisi tingimusi:

• Motivatsioon osaleda õpirändes
  • Puuduvad õppevõlgnevused ja põhjuseta puudumised
  • Vastutustunne endale võetud kohustuste täitmisel
  • Omandatud praktikaks vajalikud alusteadmised ja oskused
  • Võõrkeeleoskus suhtlustasandil (inglise keel või muu sihtriigi keel)
  • Tähtajaks esitatud kandideerimisdokumendid

Õpilase sobivust hindavad õppesuunajuht, õpperühma kuraator ja projektijuht. Vajadusel konsulteeritakse ka erialaõpetajatega.

Õpirändes osaleja võtab endale kohustuse:

• Osaleda ettevalmistavatel infotundidel.
  • Enne praktikale asumist allkirjastada lepingud (Erasmus+ õpirändes osaleja leping ja koolipoolne praktikaleping).
  • Praktika jooksul on täita praktikapäevikut.
  • Pärast praktikat täitma praktikaaruande ja Erasmus+ õpirände tagasisideküsimustiku, mis laekub automaatselt osaleja e-mailile peale õpirände lõppu.

Lisainfot annab ja küsimustele vastab Erasmus+ projektikoordinaator Olli Neiman info@tkak.eelink opens on new page

Viimati muudetud 18.11.2022.