Laulja Uudo Sepp proovis maalriametit: „Ma usun, et ka mina saan sellega hakkama“

Loomise kuupäev 13.08.2020

Suvel andsime võimaluse laulja Uudo Sepale tulla Kopli Ametikooli kinnisvarahoolduse erialale kätt proovima. Kuna koroonakriis ajas mehe mikrofoni tagant juba maakleriametit pidama, siis ei jookseks ka maalriamet mööda külge maha.

Kes teab, millal tuleb mõni korter enne potensiaalse kliendi saabumist kiirelt üles vuntsida.

„Ma olin maakleri ametile pikalt mõelnud, koroona andis võmaluse seda õppida. Mul on veel palju õppida," sõnas Uudo enne pintsli haaramist. Mees tunnistas, et tema müüb seda mis on. „Ma ei valeta, et oo villa, kui välikäimla on keset põldu.“ Värvimise ajal puudutati paljusid teemasid ning loomulikult peatuti ka Uudo enda kooli kogemusel. „Enamus põhikoolist läkski otse ametikooli,“ meenutas Uudo enda kooliaega Saaremaal. „Kõik on võimalik. Kui keegi teine on selle ära teinud, siis ma usun, et ka mina saan sellega hakkama,“ ei karda ta ameteid õppida vaid innustab ka teisi noori mõtlema suuremalt, sest ainult nii saab olla kindel, et töö on alati olemas ja leib laual.

Ametikooli lõppedes saab õpilane kutsetunnistuse, millega saab kindlasti tööd ka välismaal. Uudo ütles, et ka tema on mõelnud Austraaliasse mineku peale nagu paljud noored. „Austraalias on ametioskusega inimesed väga hinnas ja palgad neli korda kõrgemad kui meil. Kuigi ka Eestis on ametioskajad inimesed aina enam nõutud ja palgad pole enam ammu siingi madalad“ sõnas mees lõpetuseks.

Vaata meie kodulehelt milliseid ameteid veel peale kinnisvarahoolduse on võimalik õppida : https://www.tkak.ee/erialadlink opens on new page

Viimati muudetud 13.08.2020.