Noor Meister 2020

Loomise kuupäev 23.10.2020

15.–16. oktoobril toimusid Tallinna Kopli Ametikoolis veevärgi tehniku kutsemeistrivõistlused. Võistlustel osalesid õpilased Kopli Ametikoolist ja Viljandi Kutseõppekeskusest. Võitjaks tuli Aleksei Kossinski Tallinna Kopli Ametikoolist.

Võistlused olid korraldatud andmaks võimaluse veevärgi lukkseppadel erinevatest koolidest võistelda kutseoskuste parimal viisil. Võistlus oli väga mitmekesine ja noored spetsialistid võtsid võistlust täie tõsidusega. Võistlustöid hinnata oli samavõrra raske, kuna tasemelt olid võistlejad väga tasavägised.

Esikolmik:

  1. koht Aleksei Kossinski Tallinna Kopli Ametikool
  2. koht Anmar Kuut Viljandi Kutseõppekeskus
  3. koht Kevin Spaštšenko Tallinna Kopli Ametikool

Võistlusülesande lahendamiseks on vaja mitmeid erialaseid teadmisi ja oskusi: lukksepatööde baasoskused, kütesüsteemide paigaldus, hoone  veevärgi süsteemi alusteadmised, keevitus. Võistlustöö on üks tervik, mille täitmisaeg oli kahe päeva jooksul 13 tundi.

Võistluse eesmärgid on võimaldada kutseõppeasutuste keskkonnatehnika lukksepa või hoone tehnosüsteemide ehitaja eriala õpilastel näidata oma kutseoskusi, selgitada välja parimad õpilased, propageerida keskkonnatehnika lukksepa ja hoone tehnosüsteemide eriala ja kutseharidust.

Veevärgi tehniku kutsemeistrivõistlus on mõeldud kuni 26-aastastele noortele (k.a), kes õpivad kutseõppeasutustes keskkonnatehnika lukksepa või hoone tehnosüsteemide ehitaja erialal.

Võistlust korraldas Haridus- ja Noorteamet ja Kopli Ametikool ning toetas Hals Trading.

Võistluse korraldamist rahastatakse ESF programmi „Tööturu vajadustele vastava kutse- ja kõrghariduse arendamine“ (PRÕM) ning riigieelarvelistest vahenditest. 

 

Täname võistluse kohtunikke ja korraldajaid!

Viimati muudetud 23.10.2020.