Kangakuduja (1a.)

Kellele?

Erialale on oodatud õppima põhiharidusega ja keskharidusega või põhihariduseta vähemalt 18 aastased isikud, kes soovivad omandada kutset. Sobib inimesele kes otsib elus uusi väljakutseid ja soovib luua midagi oma kätega.
TaseÕppe kesvusÕppekeelÕppevormEeldus alustamiseks
Kangakuduja, tase 3 1 aastaEesti Statsionaarne, päevaõpe Nõuded puuduvad

Avalduste vastuvõtt sügisel 2024. Õppetöö algus jaanuaris 2025

Kuidas õpe toimub?

Õpe toimub päevaõppes, igal nädalal, K-N. 

Tule kooli virtuaaltuurilelink opens on new page.

Õpingute jooksul sooritab õpilane ka praktika. Õpilased on praktikat sooritanud erinevate valdkonna meistrite käe all ja Eesti Vabaõhumuuseumis konservaatorite juures. 

Eriala

Kangakuduja saab teadmisi ja praktilisi oskusi kangakudumisest, sellele eelnevatest ettevalmistustöödest ning lõime rakendamisest telgedele, värvusõpetuse ning kompositsiooni põhialustest, telgedel kootud kangastest esemete õmblemisest. 

Lisaks põhiõpingutele on võimalik saada praktilisi oskusi nahatöö ning fotograafia põhialustest, tekstiilmaterjalide värvimisest ja vööde ning paelte valmistamisest. 

Õpingud loetakse lõpetatuks, kui õppekava on täidetud täies mahus, õpilane on omandanud õppekava õpiväljundid vähemalt lävendi tasemel ja sooritanud Kangakuduja, tase 3 kutseeksami. 

Kuhu edasi?

Eriala lõpetajad saavad minna tööle valdkonna disaineri juurde või hakata iseseisvalt tegelema ettevõtlusega kangakudumise alal. Vastavalt huvidele ja olemasolevale haridustasemele saab soovi korral juurde õppima minna näiteks Eesti Kunstiakadeemiasse Moe-, tekstiili- ja aksessuaaridisaini erialale, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiasse Pärandtehnoloogia erialale, Kõrgemasse Kunsitikooli Pallas Tekstiili erialale. 

Vastuvõtt

Rühma avamise miinimumsuurus on 8 ja maksimumsuurus 15. 

Vastuvõtu avaldus SAIS keskkonnaslink opens on new pageVastuvõtu avaldus SAIS keskkonnas">.

NB! Avalduse esitamiseks SAISislink opens on new page on vajalik ID-kaart koos kehtivate sertifikaatidega või mobiil-ID.

Tutvu õppekavaga

Tekstiilkäsitöö osakutse kangakuduja tase 3, tasemeõpe - õppekava ja rakenduskava link opens on new page

Avaldatud 01.03.2020. Viimati muudetud 05.04.2024.