Kutsevaliku õpe

Kellele?
Meie kutsevaliku õpe on mõeldud noortele, kes on lõpetanud põhikooli, aga kelle eesti keele oskus vajaks järeleaitamist, et järgmisest õppeaastast jätkata õpinguid kesk- või kutsekeskhariduse tasemel. Õppima ootame õpilasi, kelle ebapiisav eesti keele oskus võib olla takistuseks haridustee jätkamisel.
Kuidas õpe toimub?
Kutsevaliku õpe toimub statsionaarses õppevormis ja on päevaõpe. Õppetöö toimub esmaspäevast reedeni valdavalt kooli õppeklassides ja õppetöökodades. Koolipäeva algus on 8.30 ja õppetöö võib kesta kuni kella 15.00ni. Õppijatele on tagatud tasuta koolilõuna.
Põhirõhk on eesti keele õppel, lisaks keeleõppele tutvutakse ka teiste koolis õpetatavate kutsetega ja omandatakse erinevate erialade esmased kutseoskused. Õppekava võimaldab arvestada iga konkreetse õpilase huve, suutlikkust ja vajadusi tagamaks neile piisav tugi ning vältimaks nende väljalangemist haridussüsteemist.
Kuhu edasi?
Vastavalt omandatud keeletasemele saavad kutsevalikuõppe lõpetanud põhiharidusega noored jätkata haridusteed kutse, kesk- või kutsekeskhariduse tasemel.

Kutsevaliku õpe.PDF
ÕppekavaPDFlink opens on new page

Avaldatud 31.03.2022. Viimati muudetud 18.10.2024.